MENU
klinika

"Muaji i librit"

Si të “udhëtojmë” nëpër botë

01.04.2020 - 12:01

          Libri është një dritare dhe asnjëherë më shumë se sot, kemi nevojë për ajër. Ndoshta, tani nuk kemi mundësi të ikim larg, por falë librave mund të udhëtojmë kudo që dëshirojmë.

Prillin e kemi pagëzuar si “Muajin e librit”, duke e sjellë si alternativë udhëtimi, gjatë këtyre ditëve që na duhet të qëndrojmë në shtëpi, është motivi i ministrisë së Kulturës.

kolana e librave

Ju ftoj të na ndiqni në rrjete sociale për të zbuluar rekomandime nga njerëzit e letrave, libra të digjitalizuar, përralla për më të vegjlit e plot kureshti të tjera lidhur me letërsinë.

Ju mbetet vetëm të zgjidhni kopertinën, si biletë për udhëtimin e radhës, përfundon njoftimi në faqen në “Facebook”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vetëvrasja e shkrimtares

‘Fundi tragjik i Virginia Woolf’

Çmimi Kombëtar ‘’Lumo Skëndo’’

‘’Tregime të moçme shqiptare’’ nderohet me titull

Frojdi, psikanaliza dhe letërsia

“Ëndrrat shprehin kujtime dhe njohuri”