MENU
klinika

Sanchez: Masat do të lehtësohen ngadalë

Spanja del nga Lock Down-i në pjesën e dytë të majit

22.04.2020 - 10:10

Spanja planifikon të dalë nga ”Lock- Down”-i në pjesën e dytë të majit ku do të shënojë dhe dy muaj mbyllje prej COVID-19.

Kryeministri Pedro Sanchez e ka bërë me dije këtë por ndërkohë gjendja e fatkeqësisë natyrore pritet të shtyhe edhe pas 9 majit pasi një gjë të tillë do ja kërkojë ai Kuvendit.

Ndër të tjera Sanchez theksoi se masat kundër përhapjes së COVID-19 do të lehtësohen gradualisht dha në mënyrë të ngadaltë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ç'mendon njeriu që formoi BE-në?

‘Mikrobi është kthyer në Evropë…’

Eksperti turk: Ja çfarë na pret në verë...

“Korona e ka një të mirë për botën”!

Ajo i ka braktisur Italinë e Spanjën

BE dështoi në 2008, nuk duhet të dështojë sërish!