MENU
klinika

Shfrytëzojnë kohën me diell për shëtitje

Vlora “pushtohet” nga të moshuarit

25.04.2020 - 08:43

Ditën e sotme ashtu si në shumë qytete të vendit, qyteti i Vlorës është “pushtuar” nga të moshuarit.

Pas lejes së kryeministrit, ata kanë shfrytëzuar ditën e sotme dhe diellin për të dalë shëtitje.

Po një pjesë e tyre shumica e pensionisteve edhe sot nuk e respektojnë distancimin social, pasi kanë ndenjur ulur në parqe ose shoqërohen më shumë se dy persona.

kolana e librave

Ndërkohë, qysh nga 25 marsi ku Vlora pati rastin e fundit të një 72-vjeçareje të infektuar me Covid-19 e cila fatkeqësisht ndërroi jetë.

Nga spitali rajonal i Vlorës edhe këtë mëngjes konfirmohet se te gjitha mostrat e dërguara për analizim ne ISHP ju ka ardhur përgjigja negative.

Ndërsa nga uniformat blu të Vlorës behet me dije se në 24 orë janë gjobitur 21 këmbësorë dhe janë bllokuar 2 automjete.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Harta zgjerohet me Vlorën che Shkodrën

COVID-19/ Bilanci rritet me 104 të infektuar

Thyen urdhërin dhe dolën në rrugë me makina

5 të shoqëruar në Durrës