MENU
klinika

Akuzat kundër Gjeneral Flynn morën drejtim

Ahmetaj uron kolegun, Gjeneral Flynn: Drejtësia për integritetin e ushtarakut triumfoi

08.05.2020 - 16:13

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka tërhequr akuzat ndaj ish-keshilltarit për Sigurinë të Presidentit Donald Trump, Michael Flynn.

Sipas akuzës Flynn kishte gënjyer Byronë Federale të Hetimit në vitim 2017 për kontaktet me Rusinë, por tani Departamenti cilëson se këto gënjeshtra nuk kanë peshë për çështjen në fjalë duke shtuar madje se “hetimi i FBI-së mbi të nuk ka patur bazë legjitime”.

Këtë veprim e ka përshëndetur dhe Këshilltari i Sigurinë Kombëtare në PD, Gjenerali Piro Ahmetaj, duke u shprehur se drejtësia vonon por nuk harron.

Teksa thekson gjithashtu se Gjeneral Flynn është një ushtarak model. Lexoni më poshtë statusiin e plotë.

Statusi i Gjeneral Piro Ahmetaj:

Të dashur miq, të nderuar koleg 🇦🇱,

Po ndaj, VENDIMINDrejtesisë 🇺🇸, që: “e çlirojnë Generalin e mirënjohur Michael Flynn, nga të gjitha akuzat e ngritura ndaj Tij”!

shpetim nazarko

General ® Flynn ushtarak model me karierë brilante: “ish-drejtori i Inteligjencës së Pentagonit & në ISAF (2010); këshilltar i sigurisë kombëtare për Presidentin🇺🇸, etj”!.

Presidenti #Trump e përshendeti menjeherë vendimin dhe ndau mesazhin: “çfar ndodhi me Gjeneralin-hero të luftës, nuk duhet të lejohet ti ndodhë asnjë qytetari të SHBA”!

Po ashtu, #vendimi u #mirëprit nga ushtarakët, gjeneralët/kolegët, #miqtë 🇺🇸 & 🇦🇱 dhe #komuniteti i sigurisë në NATO, etj !

#VENDIMI, provë e gjallë e #BESIMIT të shteti i së drejtës, #1mesazh i FORTË i #respektit të merituar për #vlerat e patriotizmit & #sakrificave të ushtarakëve!

E #drejta vonon po nuk #harron #warm#congrats#tomyfriendGeneral#Flynn!

#miqësisht from 🇦🇱, PA