MENU
klinika

Dosja 'Habilaj'

Apeli lë në burg ish-drejtorin e policisë së Vlorës

19.05.2020 - 09:22

Gjykata e Apelit kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit vendosi vazhdimin e masës se sigurise ‘arrest me burg’ për Jaeld Çelën.

Avokati i tij tha se kërkuan ndryshim të vendimit pasi nuk janë kushtet per këtë masë.

Seanca ne apel per çeshtjen është caktuar për në datën 28 maj.

kolana e librave

Çela u vetëdorëzua pranë autoriteteve më 16 maj.

Ai ishte shpallur në kërkim në kuadër të dosjes “Habilaj”, ku i akuzuar ishte edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.