MENU
klinika

U shpall ‘zonë e gjelbër’

Berat, del pozitive me Covid ekonomistja e Ujësjellësit

12.05.2020 - 10:36

Ndonëse Berati është mes bashkive që janë shpallur si ‘zona të gjelbra’, identifikohet një rasti i ri me koronavirus. Mësohet se ka rezultuar pozitive me COVID-19 një punonjëse e Ujësjellësit të Beratit.

Ekonomistja e këtij institucioni prej tre ditësh kishte temperaturë 37 e gjysmë, ndërsa pasi i ishte nënshtruar testit, sot i ka mbërritur përgjigja, e cila rezultoi pozitive.

Punonjësja, e cila banon në lagjen ‘10 Korriku’ në Berat, nuk ka asnjë simptomë tjetër, ndërsa është izoluar në banesën e saj.

Si fillim, ajo ishte paraqitur pranë Urgjencës së spitalit, dhe më pas ishte dërguar në shtëpi. Aktualisht, punonjësit e Ujësjellësit po i nënshtrohen analizave, për të parë nëse ka të prekur të tjerë mes tyre me këtë virus.

67-vjeçarja hidhet nga pallati dhe humb jetën

Tri gra të v*tëvrara në Korçë brenda 24 orëve

Merr flakë tribuna qendrore

Zjarri ‘pushton’ stadiumin e Korçës

Rezultati i Censit të popullsisë

Qarqet me më shumë dhe më pak banorë