MENU
klinika

Gjejnë mbi 300 fishekë e granatë

Breshëri plumbash ndaj banesës në Mat, Policia dhe RENEA “blindojnë” zonën

29.05.2020 - 08:30

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat, teksa një i ri ka qëlluar me armë ndaj një banese dhe më pas e ka hedhur armën në një rezervuar.

Për lokalizimin dhe arrestimin e të riut S. K. janë përfshirë policia dhe forcat RENEA, të cilat vijojnë ende kërkimet në rezervuar për gjetjen e armës, bashkë me polumbarët.

Ndërkohë, gjatë kontrollit në banesën e 25-vjeçarit uniformat blu kanë gjetur dhe sekuestruar 320 fishekë dhe një granatë.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat kanë marrë informacion se një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të portës së jashtme të rrethimit të banesës së shtetasit L. N., banues në njësinë Administrative Komsi, Mat.

Menjëherë pas njoftimit të marrë, Policia e Matit ka organizuar punën dhe si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore dhe profesionale, është bërë i mundur identifikimi në kohë reale i autorit të dyshuar dhe lokalizimi i vendndodhjes së tij.

kolana e librave

Falë mirorganizmit të punës u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit S. K., 25 vjeç, banues në njësinë Administrative Komsi, i cili për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të banesës së shtetasit L. N.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit S. K., shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar 320 fishekë dhe një granatë.

Nga veprimet e para hetimore rezultoi se ky shtetas, pasi kishte qëlluar me pistoletë në drejtim të portës së jashtme të murit rrethues të banesës së shtetasit L. N. e kishte hedhur armën e zjarrit në një rezervuar.

Polumbarët e RENEA-s do të vijojnë kontrollin në rezervuar, me qëllim gjetjen e armës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Mat, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Shkatërrimi i pronës”, “Prishje e qetesisë publike”

Ndërron jetë 53- vjeçarja në Kukës

E zuri korrenti teksa ndizte pompën e ujit

Edukatorja e kopshtit dhe bashkëshorti tregtar

Konfirmohen dy raste pozitive me Covid 19 në Lezhë,

Infektohet një punonjës i Bashkisë

Rikthehet koronavirusi në Mat

Ndër to edhe nënkryetarja e Bashkisë

11 raste pozitive në Shkodër