MENU
klinika

Fshatrat e Durrësit mbeten pa ujë

Defekt në stacionin e pompimit në Fushë-Kuqe

20.05.2020 - 09:00

Fshatrat në Durrës sot do të mbeten pa ujë të pijshëm. Kështu ka deklaruar Ujësjellës Kanalizime e këtij qyteti.

Shkak është bërë një difekt që ka ndodhur në tubacionin me diameter 700 mm që furnizon zonën e fshatrave me ujë nga stacioni i pompimit në Fushë Kuqe.

UKD ka nisur punën që në mëngjes dhe brigada e avarive po punon për riparimin e defektit në një kohë sa më të shpejtë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNRënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti

Apeli vendos për fatin e tre gjyqtarëve të Durrësit

Udhëtuan me paratë e biznesmenit për “El Clasico-n”

Burg për 3 të akuzuar, 2 të tjerë…

Vrasja e babait dhe plagosja e djalit në Durrës

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë