MENU
klinika

Rrezikojnë më shumë se 60 banorë

Del përroi në Porodinë të Korçës, përmbyten 15 shtëpi

21.05.2020 - 09:53

Përroi i fshatit Porodinë në Korçë ka dalë nga shtrati duke përmbytur 15 shtëpi dhe duke mbytur 15 bagëti.

Nga përroi rrezikojnë më shumë se 60 banorë.

kolana e librave

Sakaq, Bashkia e Korçës po punon për stabilizimin e situatës dhe rrjedhjen e përroit.

Kujtojmë që reshjet e shiut kanë shkaktuar edhe disa aksidente mëngjesin e sotëm.