MENU
klinika

Para se të ankoheni...

Doni flokë të shëndetshëm, hiqni dorë nga kjo pije!

21.05.2020 - 19:35

Flokët e shëndetshëm janë rezultat i një jetese të shëndetshme dhe kjo është arsyeja se pse dermatologët rekomandojnë ndjekjen e një diete të pasur me fruta, perime dhe proteina në mënyrë që trupi të marrë vitaminat e nevojshme.

E kur flasim për këtë, kemi parasysh edhe shëndetin e flokëve.

kolana e librave

Ekziston një pije në veçanti që sipas ekspertëve ka një ndikim negativ në cilësinë dhe shëndetin e flokëve tuaj, sidomos nëse e konsumoni vazhdimit. Ajo është kafeja!

Ekspertët thonë se konsumimi i tepërt i kafesë pengon aftësinë e trupit për të përthithur hekurin dhe lëndët e tjera ushqyese që janë të shëndetshme për flokët duke e bërë të vështirë për gjendrat e flokut për të qëndruar të shëndetshme.