MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A kanë lidhje fryrja e barkut, era e gojës dhe acarimi i lëkurës?

27.05.2020 - 09:46

Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Dua të di a kanë lidhje së bashku fryrja e barkut, era e gojës dhe acarimi i lëkurës?

Përgjigjet mjeku: Edhe pse përpiqeni të ushqeheni shëndetshëm, të bëni aktivitet fizik apo të shmangni ekspozimin në zona të ndotura, është e pamundur të mos rrezikoheni nga toksinat, të cilat ndryshe nga ç’mund të mendoni rriten dhe shumohen brenda organizmit të gjithësecilit prej jush. Me kalimin e kohës, toksinat që gjenden në trup shumohen dhe fillojnë ta sulmojnë atë.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.