MENU
klinika

Qarkullimi i reduktuar

Fier, qytetarët presin që qeveria ta shpallë rrethin zonë të gjelbër

17.05.2020 - 10:55

Sot në Fier lëvizja e qytetarëve dhe e pensionistëve ka qenë shumë e kufizuar, ndryshe nga javët e tjera. Në këtë mënyrë Fieri po respekton masat e marra nga autoritet në lidhje me situatën e COVID-19, që nga nesër do të ketë masa të tjera lehtësuese.

Gjithsesi qytetarët e Fierit janë të pakënaqur që ky rreth është ende në zonën e kuqe, që si rrjedhojë edhe nga e hëna do të jetë në regjim tjetër nga zonat e gjelbra. Ata shpresojnë se mund të ketë një tjetër vendim i cili e shpall Fierin zonë e gjelbër.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


MSH konfirmon: Shkon në 584 numri i të infektuarve

Bilanci i COVID 19 në Shqipëri, 22 raste të reja

Harta zgjerohet me Vlorën che Shkodrën

COVID-19/ Bilanci rritet me 104 të infektuar

Spitali i Fierit i bën thirrje qytetarëve

“Në Urgjencë, Pediatri apo Maternitet me këto dokumente”


"I riu u trajtua në mënyrë ç’njerëzore"

Pezullohet nga puna drejtori i burgut, ja pse…

"Nuk na pret njeri, jemi në mes të katër rrugëve"

Rikthehen protestat në Ballsh, paralajmërojnë grevë urie

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Tjetër tërmet lëkund vendin