MENU
klinika

Lajmin e jep kryeministri

Greqia hap kufijtë me turistët në 15 qershor

20.05.2020 - 07:34

Greqia do të hapë kufinjtë e saj për turizmin në 15 qershor. Lajmin e ka bërë kryeministri grek Kiryakos Mitsotakis teksa fliste në një samit të përbashkët me të tjera vende të ballkanit, për të shfrytëzuar perspektivat e këtyre vendeve pas pandemisë së këtyre vendeve.

Kryeministri grek tha se do të hapen kufinjtë në fillim të qershorit për udhëtimet e bizneseve, punëtorëve sezonal dhe për të anëtaret e familjeve që banojnë në vende të tjera. Ai ka sqaruar që hapja e kufinjve turistikë do të jetë në 15 qershor.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNSi kalojnë përmes vijës kufitare

Rritet fluksi i refugjatëve që hyjnë nga Greqia

Fëmijët rrëfejnë tmerrin: Ndodhte çdo ditë!

Skandali seksual trondit Greqinë, murgu abuzon me 7 të mitur

Zgjerimi në det me 12 milje dhe marrëveshja

Këmbëngul ministri i Jashtëm grek: Nuk ka pengesa!

Foto/ Nis puna për normalizimin e zonave të prekura

Shënohen tre viktima nga cikloni i fuqishëm në Greqi