MENU
klinika

Bundesliga, java 27

Hertha fiton thellë derbin e Berlinit

22.05.2020 - 21:36

Ndeshja e parë e javës 27-të në Bundesligën gjermane ka nisur me një goleadë. Derbi i Berlinit mes Hertha-s dhe Union-it ka hapur javën  mbrëmjen e sotme, ku spektakli nuk ka munguar.

Ndeshja e zhvilluar në Olympiastadion është fituar 4-0 nga vendasit e Hertha-s, që i kanë fituar të gjitha ndeshjet e këtij sezoni të Bundesliga-s që kanë luajtur të premteve.

Gjithçka është vendosur në pjesën e dytë. Ibisevic (51’), Lukebakio (52’), Cunha (61’) dhe Boyata (77’) kanë qenë autorët e golave për vendasit. Pra, në harkun e 26 minutave ka përfunduar gjithcka…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pozitivja dhe negativja e javës 26

Bundesliga, gola dhe dëmtime me bollëk


Topi me çip i vjen në ndihmë arbitrave

Penalltitë e dyshimta për prekje me dorë në Europian

Kërkon të nxjerrë Shqipërinë jashtë Euro 2024

Njihuni me trajnerin e Kroacisë!

Tetë fituesit përcaktohen me një përballje

Kupa e Shqipërisë/ Luajnë dy skuadra të Superligës

Statistikat 'e zeza' të Kombëtares me rivalët!

Grupi ‘i vdekjes’, Spanja kushton sa 10-fishi i Shqipërisë!

Merr çmimin ‘Golden Player’

Haaland më në fund ‘mposht’ Messin