MENU
klinika

Bilanci

Kosovë/ Si paraqitet gjendja e 9 pacientëve me COVID-19?

22.05.2020 - 10:45

11 persona ndodhen aktualisht të shtruar në klinikën Infektive të Kosovës. Mësohet se 9 prej tyre janë të prekur nga COVID-19, ndërsa njëri ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Nga 9 pacientët e infektuar me COVID 19, 5 janë në gjendje të qëndrueshme dhe 1 pacient është me gjendje të rënduar dhe po trajtohet në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive”, thuhet në njoftim e Klinikës Infektive.

kolana e librave

Në Kosovë janë konfirmuar 1.004 raste të të infektuarve me koronavirus, prej të cilëve 29 kanë vdekur dhe 772 janë shëruar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Palmer mesazh të qartë Kosovës e Serbisë

“Bashkëpunoni në luftë kundër koronavirusit”

Komisionari për Zgjerimin i Bashkimit Evropian, Varhelyi

“BE-ja nuk po bën garë me ndihmat për Ballkanin”