MENU
klinika

Tregon ish-përgatitësi atletik

“Maradona i droguar, e shtrydhën si limon”

25.05.2020 - 18:33

Që Maradona ka pasur probleme me drogën, kjo njihet botërisht, por rrëfimi i fundit zbulon dicka tjetër. “Doja të shpëtoja Maradona-n, por asnjë nuk më vuri veshin!”. Ai që flet është Fernando Signorini, ish-përgatitësi i Maradonës dhe i kombëtares së Argjentinës, i cili rrëfen se si lajmëroi të gjithë për varësinë që kishte “El Pibe” karshi drogës (kokainës).

“Sëmundja e tij, kokaina, ishte sekreti: të gjithë e dinin, asnjë nuk ndërhynte. Bisedova me të gjithë, jo vetëm me Ottavo Binachin: Ferlaino, Moggi dhe doctor Russo. Më dukej e çuditshme që askush nuk vepronte. U interesova personalisht në një klinikë për toksidipendentë pranë Napolit, edhe pse me këtë çëshjte duhet të merreshin drejtuesit.

Kishte frikë ose shpresonin të shtrydhnin limonin deri në pikën e fundit. Nëse do të kishte qenë në atë kohë Italo Allodi (drejtues i Napolit deri në vitin 1987), Diego nuk do të kishte përfunduar kaq keq…” – u shpreh Signorini.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rrëfimi i ish-gruas së portierit të Napolit

“Mori SIDA-n në dasmën e Maradonës, vdiq i harruar”

Maradona “kërcënon” FIFA-n

“Mua, Van Basten e Gullit na lanë si qentë”


Topi me çip i vjen në ndihmë arbitrave

Penalltitë e dyshimta për prekje me dorë në Europian

Kërkon të nxjerrë Shqipërinë jashtë Euro 2024

Njihuni me trajnerin e Kroacisë!

Tetë fituesit përcaktohen me një përballje

Kupa e Shqipërisë/ Luajnë dy skuadra të Superligës

Statistikat 'e zeza' të Kombëtares me rivalët!

Grupi ‘i vdekjes’, Spanja kushton sa 10-fishi i Shqipërisë!