MENU
klinika

Shembët godinën, por jo…

Me distancë dhe pankarta në duar, protestojnë për Teatrin

18.05.2020 - 10:21

Aktorët e Teatrit ”Migjeni” në Shkodër kanë protestuar sot në mënyrë paqësore për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë.

Ma mjete mbrojtëse, pankarta në duar dhe distancim social aktorët kanë protestuar para Teatrit ”Migjeni” me pankartat

kolana e librave

”Poshtë diktatura”, ”Shembët godinën, por jo Teatrin”, ”Teatri është i pavdekshëm” etj.

Ndërkohë sot do të mbahet protesta post- shembjes së Teatrit në orën 16:30 nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe mbështetje nga opozita.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


The Washington Post: Policia shqiptare përleshet me opozitën dhe artistët...

Shembja e Teatrit Kombëtar është përcjellë edhe nga mediat e huaja