MENU
klinika

Koronavirus bën të vetën në Durrës

Në një kohë tjetër do të ishte i mbushur me pushues…

24.05.2020 - 12:02

Sot Durrësi në një kohë tjetër duhet të ishte i mbushur me pushues dhe qytetarë të këtij vendi që zakonisht e frekuentojnë për detin.

Por këtë fundjave ndryshe ka ndodhur dhe siç e dimë tani për shkak të koronavirusit.
Vetëm pak qytetarë dallohen që lëvizin në breg, ndërsa shumë më pak qëndrojnë të gatshëm për të hyrë në det.

kolana e librave

Durrësi është akoma zonë e kuqe ashtu si katër rrethe të tjera të vendit. Si rrjedhojë shihet se kryesisht banorët i kanë respektuar urdhrat e qeverisë, ndërkohë që është akoma e ndaluar të lëvizet nga qyteti në qytet kur janë pjesë e zonave të kuqe.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Harta zgjerohet me Vlorën che Shkodrën

COVID-19/ Bilanci rritet me 104 të infektuar

MSH konfirmon: Shkon në 584 numri i të infektuarve

Bilanci i COVID 19 në Shqipëri, 22 raste të reja

Rama: Transporti i dedikuar mjekëve

“Nga mesdita nuk ka më autobusë!”