MENU
klinika

Në hyrje të afishuara masat anti COVID

Në Vlorë hapen baret, por mungojnë klientët!

18.05.2020 - 10:10

Ashtu si në të gjithë vendin edhe në Vlorë ditën e sotme janë hapur baret dhe restorantet ku ajo që bie në sy është se të gjithë, të paktën në hyrje të tyre, janë vendosur rregullat dhe masat që duhet të ndiqen.

Një tjetër detaj që vërehet është se në ditën e parë të hapjes mungojnë klientët e shumtë. Nuk dihet të gjitha arsyet por mund të jenë frika për shkak të infektimit, por edhe ekonomia e rënduar për shkak të pandemisë.

Vlora është zonë e gjelbër dhe nuk ka kufizime në orare, por në qytet lëvizjet e makinave dhe të qytetarëve nuk janë edhe aq të shumta.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ç' ndodh me personat me temperaturë më të lartë se 37.5?

Bie numri i udhëtarëve nga Vlora drejt Italisë

Rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë

Asnjë rast me koronavirus, 59 teste kanë rezultuar negativë!


Gjirokastër/ Dyshohet se u rrah nga…

Dhunohet e bëhet për spital e moshuara

Ngjarjet e fundit kriminale, reagon ministri Lleshaj

“Nuk shembet Shqipëria, për një ngjarje, as për dy…”

Tepelenë/ Nuk dihet si do të procedohet më tej

Mësuesja dhe sekretarja e një gjimnazi pozitiv me COVID

Emri/ Çfarë deklaron për ngjarjen

Plagoset me thikë përmbaruesi privat në Sarandë