MENU
klinika

“Egyptian Theatre”

Netflix blen kinemanë kult të Hollywoodit

31.05.2020 - 09:25

Gjiganti Netflix, arriti pas më shumë se një viti, të blinte “Egyptian Theatre” në “Hollywood Boulevard”, në Los Anxheles.

Netflix njoftoi blerjen e “Egyptian Theatre”, kinemaja mitike që ndodhet në “Hollywood Boulevard”, duke konfirmuar edhe një herë gradën e tij si një aktor kryesor në industrinë e filmit në SHBA.

Kinemaja e Los Anxhelesit u ndërtua në vitin 1922 dhe është krenare që ka organizuar seancën e parë promovuese ndonjëherë në Hollywood (“Robin Hood”, me Douglas Fairbanks). Ajo gjithashtu ajo ka pasur privilegjin të publikojë në numër të madh filmash të epokës së artë si “The Gold Rush” e Chaplin dhe “The Ten Commandments” nga Cecil B. DeMille.

kolana e librave

Netflix shfaqet gjithnjë e më shumë si një aktor i pashmangshëm i industrisë kinematografike në SHBA.

Pasi ka ivestuar këto vitet e fundit dhjetëra milionë euro në prodhimet e tij, të publikuara në platformë, gjiganti amerikan e finalizoi me blerjen e një prej kinemave kult të Hollywoodit “Egyptian Theatre”, që ndodhet jo shumë larg Bulevardit të njohur Hollywood.

Netflix parashikon të organizojë aty publikimin e filmave të tij si dhe ngjarje të tjera të rëndësishme.

Feston 77-vjetorin e ditëlindjes

Mick Jagger, pushime ëndrrash në Toscana

Me kë është bashkuar kësaj radhe?

Besa Kokëdhima po sjell një këngë të re

Pyetja që shton dilemat tek Luana Vjollca

Dasmë këtë vit?