MENU
klinika

Deklarata 'ngacmuese' e Vuçiç

“Pas tejkalimit të situatës me COVID-19, na pret Kosova”

30.05.2020 - 10:42

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka bërë një deklaratë ‘ngacmuese’ ku duke marrë shkas nga situata aktuale për shkak të pandemisë, ka prekur dhe çështjen e Kosovës.

Ai tha se pas tejkalimit të pandemisë me COVID-19 do t’i duhet të merret me çështje të vështira, siç është dhe dialogu me Kosovën. Këto deklarime Vuçiç i ka bërë teksa merrte pjesë në nisjen e punimeve për ndërtimin e hekurudhës Beograd-Budapest.

Ndërkohë nga BE-ja dhe SHBA-ja në vazhdimësi ka pasur thirrje për rinisje të negociatave.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mbyllen vendkalimet kufitare

Koronavirus/ Serbia shtrëngon masat

Komisionari për Zgjerimin i Bashkimit Evropian, Varhelyi

“BE-ja nuk po bën garë me ndihmat për Ballkanin”