MENU
klinika

Shpëtojnë fatmirësisht burrë e grua

Përfshihet nga flakët banesa në Patos

31.05.2020 - 09:46

Një banesë është përfshirë nga flakët në orën 4:30 të mëngjesit të kësaj të diele në fshatin Kuqar të bashkisë Patos.

Për pasojë është djegur depoja ku mbahesin sende pune shtëpiake dhe një makinë.

“Sot rreth orës 04:30, në fshatin Kuqar, Patos, pranë banesës së shtetasit I. Rr., ka rënë zjarr dhe është djegur depoja ku mbante sende pune shtëpiake dhe makina e tij” , thuhet në njoftimin e policisë.

Mësohet se banesa ishte e shtetasit Irfan Rrapaj dhe jetonte me bashkëshorten e tij. Kunata e tij Mjaftime Rrapaj ka thënë se ishin në gjumë në momentin që ra zjarri dhe se kanë dalë nga banesa në momentin kur shpërtheu makina. Dëmet janë të konsiderueshme.

kolana e librave

“Bëri zhurmë makina që plasi. Fëmijët Irfani i ka në kurbet. Ishim në banesë në gjumë. Kur pamë flakët dolë. Nuk jap dot shpjegim si ka ndodhur zjarri”, tha ajo.

E pyetur nëse një i afërm i tyre mund të kishte gisht në lidhje me ngjarjen ajo u shpreh se nuk e besonte një gjë të tillë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe shkakun e rënies së zjarrit.