MENU
klinika

Dhunohet edhe gardiani

Përleshje mes të dënuarve në burgun e Vlorës

14.05.2020 - 07:57

Një përleshje fizike ka ndodhur në burgun e Vlorës, ku një person ka mbetur i plagosur, ndërsa disa policë janë dhunuar nga të burgosurit.

Ngjarja ka ndodhur më 3 maj, ku të paraburgosurit kanë ushtruar dhunë edhe ndaj punonjësve të Policisë në shërbim.

Mësohet se tre të dënuar Eduart Xhezo, Emilent Dhepa dhe Lulzim Demiraj kanë rrahur të burgosurin Eduart Ahmeti. Prokuroria ka kërkuar caktimin e një regjimi të veçantë mbikëqyrje mbi të dënuarin Lulëzim Demiraj.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kontrolle masive nga FNSH dhe agjentët e Antidrogës

Kapja e ‘të shumëkërkuarve’, “blindohet” Saranda

Nga vrasjet për drogën tek ringjallja e bandave

Krimet që përgjakën 2019/ Viti i kaluar u mbyll me 68 të vrarë


Si ka ndryshuar pasuria në vite

Prokurorja e Përmetit sot në Vetting

Formular për të dënuarit për terrorizëm

OFL zbarkon në Fier, Mallakastër dhe Gjirokastër

Zbardhen emrat/ Pas Kukësit dhe Dibrës...

Kandidatët e PD-së në Gjirokastër, nesër bëhet votimi

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje