MENU
klinika

OST ndërpret energjinë elektrike

Probleme në furnizimin me ujë të pijshëm në Durrës

18.05.2020 - 08:55

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët se gjatë ditës së sotme pritet të ketë probleme në furnizimin me ujë në të gjithë zonën e shërbimit.

Të dy stacionet e pompimit janë aktualisht jashtë funksionit, për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike.

Shkak për probleme të mundshme të furnizimit me ujë është bërë ndërprerja e energjisë nga Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) për shkak të punimeve që ky i fundit ka planifikuar të kryejë në linjën e tensionit 110 kilovolt nga ora 08.00 deri në 16.00.

Gjatë kësaj periudhe kohore, UKD ka menduar që të kryejë riparime në rrjetin kryesor të furnizimit me ujë, meqenëse OST ndërpret energjinë elektrike. UKD kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për këtë situatë të përkohshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dëmtohet tubacioni i ujësjellësit

Tërmeti lë Laçin dy ditë pa ujë

"Performanca e drejtorive të ujësjellësave..."

Nis puna për ujësjellësin e ri të Lushnjes


Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti

Apeli vendos për fatin e tre gjyqtarëve të Durrësit

Udhëtuan me paratë e biznesmenit për “El Clasico-n”

Burg për 3 të akuzuar, 2 të tjerë…

Vrasja e babait dhe plagosja e djalit në Durrës

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë