MENU
klinika

"Figurojmë si përfitues, por..."

Punonjësit e një fasonerie në Berat protestë para Tatimeve

27.05.2020 - 08:35

Punonjësit e një fasonerie në Berat janë hedhur në protestë ditën e sotme për pagën e luftës.

Teksa janë mbledhur para drejtorisë së Tatim Taksave, punonjësit njëzëri kanë kërkuar që të paguhen për muajt që ky biznes ka qenë i mbyllur për shkak të pandemisë së koronavirusit.

kolana e librave

Sipas tyre, ata nuk kanë marrë asnjë page lufte, edhe pse emrat e tyre figurojnë në sistem si përfitues.

Punonjësit deklarojnë se fasoneria u mbyll për shkak të pandemisë dhe ata qëndruan dy muaj pa rrogë e pa pagë lufte. Siç shihet dhe nga pamjet, protestuesit janë mbledhur në grup para Tatimeve, ndërsa nuk kanë respektuar distancimin social.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


BIRN: punonjësit vazhdojnë të transportohen në autobusë të tejmbushur

“Fasoneritë, epiqendra e paralajmëruar e epidemisë së COVID-19”

Vetëm 55% e përfituesve e kanë marrë

COVID-19/ Probleme me pagën prej 40 mijë lekësh