MENU
klinika

4 të shëruar brenda 24 orëve në Kosovë

Shkon në 789 numri i pacientëve që fituan betejën ndaj COVID-19

25.05.2020 - 07:28

4 persona kanë fituar betejën me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit nē Kosovë, duke çuar kështu totalin në 789.

Nga data 8 shkurt deri sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 13.262 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive rezultojnë gjithsej 1.032 raste, me gjithsej 29 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

kolana e librave

Në IKSHPK në vazhdimësi përgjatë 24 orëve janë duke u kontaktuar dhe mbikëqyrë të gjitha kontaktet e rasteve, si dhe kontaktet e kontakteve duke i detyruar për vetizolim dhe të kërkojnë ndihmë mjekësore nëse kanë simptome.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Palmer mesazh të qartë Kosovës e Serbisë

“Bashkëpunoni në luftë kundër koronavirusit”

Afat Kurtit ose t’ia lërë Kushtetueses

3 opsionet që po shqyrton Thaçi për qeverinë e re