MENU
klinika

"Ta mbyllni brenda 31 majit"

Soreca reagon për Reformën Zgjedhore: Duhet bërë progres, punoni fort

29.05.2020 - 19:13

Luigi Soreca ka reaguar pas mbledhjes së tretë brenda javës të Këshillit Politik për reformën zgjedhore.

Përmes një shënimi në twitter, ambasadori i BE-së në Tiranë thotë se duhet bërë më shumë progress përsa i përket reformës zgjedhore.

Ai thotë se BE-ja mbështet vendimet konstruktive të marra nga palët, dhe if ton ata të punojnë fort për të arritur një marrëveshje gjithpërfshirëse brenda 31 majit.

kolana e librave

“Është e rëndësishme që të bëhet progress në Këshillin Politik për reformën zgjedhore. Ne mirëpresim të gjitha vendimet konstruktive të marra nga të gjitha palët dhe i ftojmë ata që ta vazhdojnë të punojnë për të arritur një marrëveshje gjithpërfshirëse brenda datës 31 maj. Kjo e lejon Shqipërinë të bëjë hapa para ne procesin e anëtarësimit europian.