MENU
klinika

Vijojnë reagimet nga politika

Teatri, Meta: Duhet të krijojmë një front të përbashkët për rivendosjen e demokracisë

25.05.2020 - 09:57

Edhe pse ka kaluar mbi një javë nga shembja e Teatrit Kombëtar, sërish vijojnë reagimet nga politika.

Presisdenti Ilir Meta ka ripostuar këngën e zviceranit Marco Zappas, ku shprehte revoltën e tij për shembjen e teatrit.

kolana e librave

Përmes një postimi në Facebook, Meta shprehet se kjo këngë është një homazh duhet të na zgjojë dhe frymëzojë të gjithëve, ‘‘për të krijuar një front të përbashkët për rivendosjen e demokracisë”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Kjo pamje do kujtohet njësoj si kazmat e diktaturës..."

“Krim kushtetues”, Meta reagon ashpër për shembjen e Teatrit