MENU
klinika

Ja sa ballë ishte

Tërmet i fortë në Greqi, qytetarët zgjohen mes panikut

16.05.2020 - 09:24

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter ka goditur këtë mëngjes ishullin e Kretës në Greqi.

Raportohet se lëkundja është regjistruar në orën 05:30 të mëngjesit, në juglindje të Kretës.

kolana e librave

Epiqendra e tërmetit ka qenë 83 kilometra në juglindje të Arvi, me një thellësi 2 kilometra. Nuk raportohet që lëkundja të ketë shkaktuar dëme në njerëz apo materiale, por ka krijuar mjaft panik te qytetarët.

Termet

Dy të moshuar ndërruan jetë mbrëmjen e kaluar

Shkon në 177 numri i viktimave nga COVID-19 në Greqi

Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi