MENU
klinika

8.5 kg eksploziv për shpërthimin e kontrolluar

U dëmtua nga tërmeti, shembet sot një pallat në Durrës

22.05.2020 - 08:31

Një tjetër pallat në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, do të shembet sot. Mësohet se IKMT do të prishë godinë 6 katëshe në orën 13:00 me shpërthim të kontrolluar. Po ashtu bëhet e ditur se pallati nr. 10/62 në lagjen 7 të qytetit bregdetar, kishte pësuar dëmtime të rënda në konstruksion nga lëkundjet e tërmetit.

IKMT ka sqaruar se për prishjen e objektit janë hapur në trupin e tij 350 furnella (vrima) dhe do të përdoret 8.5 kilogramë lëndë eksplozive c4.

Kujtojmë se në këtë pallat jetonin 38 familje, ndërkohë që banorët protestuan, pasi pretendonin se ishin njoftuar në mënyrë të beftë për prishjen.

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje

Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Durrësi zgjohet me lëkundje tërmeti

Apeli vendos për fatin e tre gjyqtarëve të Durrësit

Udhëtuan me paratë e biznesmenit për “El Clasico-n”

Burg për 3 të akuzuar, 2 të tjerë…

Vrasja e babait dhe plagosja e djalit në Durrës

Arrestohen 20 persona, ja për çfarë akuzohen!

Aksioni i FNSH dhe RENEA-s në gjithë Shqipërinë