MENU
klinika

Si u përhap infeksioni nga Kruja

Vatra e nxehtë e fasonerisë ‘Endi shpk’ në Durrës!

16.05.2020 - 13:24

Mediat mësojnë se 8 rastet e reja në Durrës që janë regjistruar sot lidhen me kompaninë e fasonerisë ‘Endi shpk’.

Në këtë fasoneri dje ishin 7 të infektuar, ndërsa sot 8 nga 36 tamponë që u bënë. 276 punonjësit e kësaj kompanie janë izoluar në shtëpi dhe fasoneria është mbyllur.

Por si u infektuan?

Mësohet se kjo fasoneri ka një degë edhe në Krujë, që përhapi infeksionin në 80% të bashkisë, ndërsa administrata që ka qarkulluar dyshohet se përhapi virusin edhe në Durrës. Të gjithë të infektuarit janë asimptomatikë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pëllumb Pipero “habit” me deklaratën

“Do doja të kisha rënë në kontakt me COVID-19”

Koreja e Jugut ka një model të pagabueshëm

COVID-19/ Si të dalim nga izolimi pa rrezikuar?!