MENU
klinika

Kjo datë bie ndesh me...

Zaev propozon zgjedhje më 5 korrik në Maqedoninë e Veriut

26.05.2020 - 15:40

Ish- kryeministri maqedonas, Zoran Zaev kërkon zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme më 5 korrik.

Mediat maqedonase mësojnë se sot Zaev ka kryer biseda telefonike me liderët politikë dhe u ka propozuar 5 korrikun si datë e mundshme.

kolana e librave

Në fakt kjo datë bie ndesh me bindjen e VMRO- DPMNE që zgjedhjet duhet të zhvillohen pas pandemisë, saktësisht në fund të gushtit ose fillim të shtatorit.

9 viktima dhe 150 raste me virus në 24 orë

Sërish shifra të larta në Maqedoninë e Veriut

Pa test dhe pa karantinë të detyrueshme

Maqedonia e Veriut hap kufijtë

Partitë fillojnë punën për zgjedhjet e 15 korrikut

Maqedonia e Veriut zyrtarisht në fushatë