MENU
klinika

Vizita dyditore në Kosovë

Aktakuzat për krime lufte, Rama takon Kadri Veselin

29.06.2020 - 18:25

Kryeministri Edi Rama takon ish-kryeparlamentarin Kadri Veseli, i akuzuar bashkë me presidentin Hashim Thaçi nga Prokuroria Speciale për krime kundër njerëzimit.

Më herët kryeministri është takuar me kreun e Nismës Fatmir Limaj, më pas me kryetaren e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, me kryeministrin Hoti e kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti.

kolana e librave

Kryeministrin Rama e shoqëron ministri në detyrë për Punët e Jashtme, Gent Cakaj dhe këshilltari i tij Endri Fuga. Takimet që po zhvillon kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama në Kosovë, vijnë si rezultat i aktualitetit politik në vendin fqinj.

Kreu i Nismës Limaj është shprehur pas takimit me Ramën se të dy kanë rënë dakord që drejtuesit e institucioneve në Kosovë duhet të tregojnë̈ lidership të vërtetë në këto rrethana në të cilat po kalon vendi. Në fund të radhës së këtyre takimeve, kryeministri Rama pritet të takojë dhe presidentin Hashim Thaçi