MENU
klinika

Katër bashkëpunime po vijnë!

Capital T zbulon këngë të albumit të ri

29.06.2020 - 14:01

Në datën 1 të muajit korrik, Capital T do të lançojë pjesën e parë të albumit të tij më të ri të titulluar “Skulpturë”.

Siç reperi ka treguar më herët, “Skulptura” e tij është gdhendur deri në detaje me shumë punë dhe dashuri, ndaj s’ia kemi merakun projekteve që do të vijnë.

Deri tani, Kapo dogji rrjetin me këngët e para të albumit, të cilat i lançoi para datës së publikimit të tij.

Vetëm disa ditë më parë, ai i vuri flakën rrjetit me hitin “DMP” në bashkëpunim me Ledri Vulën dhe të tilla projekte presim sërish.

Disa minuta më parë, Capital T ka publikuar projektet e reja që po sjell në album, duke publikuar emrat e këngëve të pjesës së parë.

Çfarë na bie në sy është fakti që në pjesën e dytë të albumit do të ketë edhe 4 bashkëpunime të tjera, ende të pazbuluara, për të cilat u bëmë tepër kuriozë.

 

kolana e librave

View this post on Instagram

 

1 Korrik • SKULPTURË • PART 1

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Ende nuk ka një datë për lançimin e pjesës së dytë të albumit, por shpresojmë të mos vonojë!

U bindëm që kjo është vera e hiteve, ndaj jemi të gjithë sy e veshë për projekte të reja.

Feston 77-vjetorin e ditëlindjes

Mick Jagger, pushime ëndrrash në Toscana

Me kë është bashkuar kësaj radhe?

Besa Kokëdhima po sjell një këngë të re

Pyetja që shton dilemat tek Luana Vjollca

Dasmë këtë vit?