MENU
klinika

Rio de Zhaneiro

Copacabana bëhet “varrezë masive”

12.06.2020 - 10:30

       Plazhi i famshëm në Rio de Janeiro, Copacabana, u shndërrua “në varrezë masive”. Kjo, si shenjë proteste ndaj qeverisë nga një organizatë lokale që i akuzon qeveritarët se nuk po i përgjigjen si duhet situatës së Koronavirusit.

Anëtarët e një organizate joqeveritare filluan të gërmojnë njëqind varre në rërë, vendosën disa kryqe dhe flamujt e Brazilit, për të theksuar numrin e lartë të viktimave nga COVID-19.

Brazili renditet pas Shteteve të Bashkuara, sa i përket numrit të infektimeve, duke kaluar Italinë me numrin e viktimave. 

“Asnjë i sëmurë mendor apo i marrosur pas pushtetit të vjedhur…”

Ilir Meta kërcënon: Le të vijnë të më shkarkojnë dhe të shohim kush…

"Të zgjidhet sa më shpejt, pa minuar marrëdhënien me Greqinë"

“Asnjë s’mund të luajë me këtë çështje”, Meta flet sërish për detin

"Grushti shtetit do të shtypet nga grushti i popullit, se është më i fortë"

Presidenti Meta rikthen sërish tonet e ashpra

“Kjo është ‘kura’ më e mirë për Covid-19”

Eksperti amerikan Fauci jep lajmin e mirë për të gjithë