MENU
klinika

Ministria e Brendshme: Pezullohet kontrata

Hiqet tarifa për të hyrë në Kosovë, nuk ka më nevojë për dezinfektim të mjetit

01.06.2020 - 16:02

Pas problemeve që shkaktoi në pikën kufitare të Morinës, ku mjete nga Shqipëria janë penguar nga pala kosovare, pasi duhet të bënin dezinfektimin, vjen një reagim nga ministria e Brendshme kosovare.

Përmes një deklarate zyrtare, thuhet se është pezulluar kontrata për dezinfektimin e mauneve që vijnë në Republikën e Kosovës.

NJOFTIMI
Pezullohet kontrata për dezinfektimin e mauneve që vijnë në Republikën e Kosovës.
Dezinfektimi i kamionëve parashihej në kuadër të masave për luftimin e pandemisë së COVID-19.
Nga ky moment importuesit nuk kanë nevojë t’i dezinfektojnë maunet në pikat kufitare.

Dy klane malazeze trondisin politikën serbe

Vuçiç: Ata mund të më vrasin dhe asgjë nuk do të ndryshojë

Flamuj në gjysmështizë në nder të 10 viktimave

Kosova sot në zi kombëtare!

"15 pasagjerë në gjendje të rëndë"

Aksidenti tragjik, drejtori i spitalit kroat jep detaje