MENU
klinika

Dialogu Kosovë-Serbi

Hoti: Pres takim së shpejti në Shtëpinë e Bardhë

28.06.2020 - 07:03

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot duhet të ishte në takimin në Shtëpinë e Bardhë por pas aktakuzave ndaj Thaçit e Veselit, ai e anuloi.

Hoti pret që dialogut të rifillojë sa më shpejt dhe pret një datë së shpejti për takimin në Washington.

Gjatë një konference për shtyp ai pretendoi se dialogu nuk është i ndarë mes Ëashingtonit dhe Brukselit. Ndërkohë sa i përket çështjes Thaçi, ai shtoi se i përket Grenellit, si ftues i takimit që të vendosë nëse Presidenti i Kosovës duhet të jetë pjesë e takimit apo jo.

Çfarë shkruan "The Economist" për Albin Kurtin

Pse ky vend është kaq i përçarë?

Vjen reagimi i menjëhershëm i KQZ-së

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës?

Osmani pas takimit me të dërguarit e SHBA dhe BE-së:

“Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet!”

Policia heq një pjesë të telave me gjemba

Situata drejt normalizimit në Zveçan