MENU
klinika

Edukatorja e kopshtit dhe bashkëshorti tregtar

Konfirmohen dy raste pozitive me Covid 19 në Lezhë,

30.06.2020 - 09:40

Konfirmohen dy raste të tjera me koronavirus në Lezhë.

Mësohet se pozitive ka rezultuar edukatorja e kopshtit “Skënderbeg” dhe bashkëshorti i saj që tregonte qofte po këtë qytet.

Kopshti është dezinfektuar dhe është mbyllur për momentin ndërsa stafi tjetër po pret analizat.

kolana e librave

Fatmirësisht në këtë periudhë kopshti nuk kishte frekuentim.

Janë 18 persona të cilëve u është marrë tamponi ku gjatë ditës së sotme pritet të dalin përgjigjet.

Deri sot në mëngjes numri total i të prekurve aktiv rezulton të jetë 21 persona, ndërkohë që ky numër vijon të jetë në rritje.

Në 2 orë hyjnë 8 mijë qytetarë në Morinë

COVID-i nuk tremb kosovarët, dynden drejt bregdetit shqiptar!

2 raste të reja, të shtruar në spitalin e Peshkopisë

Pas 4 muajsh pa asnjë rast, COVID-19 shfaqet dhe në Dibër

Ndërron jetë 53- vjeçarja në Kukës

E zuri korrenti teksa ndizte pompën e ujit

Infektohet një punonjës i Bashkisë

Rikthehet koronavirusi në Mat