MENU
klinika

Ju duhet banane, mjaltë dhe ujë!

Kura magjike për zhdukjen e kollës dhe bronkitit

16.06.2020 - 11:59

Trajtimi i kollit kronik dhe bronkitit ka qenë sfidë e madhe për mjekësinë. Por, së fundmi është bërë e ditur një recetë e re natyrale, e cila përmban përbërësit më të vjetër dhe më të fuqishëm, të cilët e qetësojnë fytin dhe mushkëritë, si dhe e shërojnë kollin dhe bronkitin në afat rekord.

Falë vetive të magjishme të mjaltit dhe bananeve, të cilat janë të përfshira në këtë recetë ju mund ta përdorni këtë ilaç për fëmijët dhe të rriturit.

Përbërësit: 400 mililitra ujë të vluar, dy banane, dy lugë gjelle mjaltë.

Fillimisht qëroni bananet dhe pastaj shtrydhni ato me një lugë druri, pastaj, vendosni bananet në tenxhere dhe shtojani ujin e vluar. Lëreni tenxheren ashtu për 30 minuta.

Pasi të ftohet produkti, shtoni mjaltin në fund, pasi që nëse ia shtoni në fillim ai do t’i humbasë vetitë e veta të rëndësishme.

Produktin rekomandohet ta konsumoni katër herë në ditë, nga 100 mililitra për çdo përdorim.