MENU
klinika

Nuk bën ndryshime

LDK emëron të njëjtët zv.ministra si në qeverinë Kurti

04.06.2020 - 16:21

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur mos bëjë asnjë ndryshim sa i përket zv.ministrave në qeverinë e re.

LDK do të mbajë po të njëjtët zv.ministra që kishte në qeverinë Kurti ashtu siç bëri dhe me ministrat. Kësaj radhe LDK do ketë 7 ministri, teksa nuk dihet ende se sa do jetë numri total i zv.ministrave pasi në qeverinë Kurti kishet 35 kurse ajo e Haradinajt 80.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kuvendi miratoi dje qeverinë e re

Avdullah Hoti merr sot zyrtarisht detyrën