MENU
klinika

Shtimi i rasteve dhe viktimave me COVID-19

M. e Veriut mund të rikthejë Shkupin në karantinë

02.06.2020 - 07:31

7 viktimat dhe 89 rastet e djeshme nga COVID-19 nuk janë kapërditë lehtë nga qeveria maqedonase. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi dje se me shtimin e numrave duhet fuqizuar masat, pra duhen kthyer mbrapsht që nënkupton edhe njëherë karantinë.

Ditën e djeshme shumica e rasteve ishin në Shkup, Shtip dhe Kumanovë por nuk mbetej prapa as Tetova. Këto komuna të Maqedonisë së Veriut mund të karaninohen sërish pas rihapjes prej pak javësh duke bërë një hap pas.

kolana e librave

Maqedonia e Veriut nuk po hap ende kufijtë kurse tashmë me shtimin e rasteve duket se do të ecë në krah të kundërt me shtetet ballkanike.

Ja si kanë dalë partitë shqiptare!

Zoran Zaev shpall fitoren në zgjedhjet parlamentare

Votojnë të burgosurit dhe të sëmurët kronikë

Mbahet dita e dytë e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

Votojnë të infektuarit me COVID-19

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

MSH: E vetmja masë që mund të marrim

Maqedonia e Veriut paralajmëron kufizimin e lëvizjeve

Publikohet përgjimi i radhës “bombë”

Zaev merr 6 mln euro ryshfet?