MENU
klinika

Ja ç’po ndodh në Muriqan!

Mali i Zi njoftoi mbylljen e kufirit me Shqipërinë

20.06.2020 - 20:00

Mali i Zi ka bërë me dije se ditën e nesërme do të mbyllë kufirin me Shqipërinë pas rritjes së numrave të të infektuarve në javët e fundit.

Por mbrëmjen e sotme, në pikën doganore të Muriqanit për në Mal të Zi ka pasur fluks automjetesh. Nga videoja e siguruar nga Report TV duke që vargu i makinave që presin për të hyrë në territorin malazes është shumë i madh.

Mbyllja e kufirit me Shqipërinë nga ana e Malit të Zi fillon prej mesnatës të së dielës, datë 21 qershor 2020, dhe është e vlefshme deri në një vendim të dytë të Njësisë Operacionale të Krizës në Podgoricë.

Për të udhëtuar drejt shtetit fqinjë do të duhet…

Mali i Zi vendos edhe Shqipërinë në listën e “verdhë”

Ja sa u regjistruan brenda 24 orëve!

Mali i Zi regjistron rekord infektimesh

Do të dalin me një listë të përbashkët

Edhe shqiptarët e Malit të Zi bëhen bashkë në zgjedhje

Me më pak se 2 mijë raste/ Ja masat!

Mali i Zi shpall sërish epideminë e koronavirusit

Mekanizmi për ndihmë humanitare

BE, 65.000 maska për katër vendet e Ballkanit

Hap kapitullin e fundit të negociatave

Mali i Zi një hap larg anëtarësimit në BE