MENU
klinika

"I thamë ambasadores Kim se nuk votojmë për pazare"

Opozita parlamentare kundër marrëveshjes

06.06.2020 - 16:35

Opozita parlamentare është kundër marrëveshjes për reformën zgjedhore, arritur një ditë më parë.

Pas një takimi që përfaqësuesit e saj kanë pasur me ambasadoren amerikane Yuri Kim dhe atë të BE-së, Luigi Soreca, Myslim Murrizi ka thënë për mediet, se opozita parlamentare do të votojë kundër marrëveshjes.

“Ishte takim miqësor me ambasadoren e SHBA-së dhe ambasadorin e BE-së.

kolana e librave

Në emër të tre grupeve parlamentare të opozitës, shprehëm qartë dhe prerë votën kundër pazarit të pistë të atyre që kanë marrë peng zgjedhjet prej 25 vitesh dhe kanë dhunuar kutitë e votimit me militantë partiakë.
U thamë nuk votojmë asnjë lloj pazari.

Kërkojmë lista të hapura, administratë zgjedhore jo politike dhe votë emigrantësh, ndryshe nuk votojmë të 39 deputetët.” u shpreh Myslim Murrizi në një prononcim për mediat, sa doli nga takimi ne Rezidencen amerikane

Zëri i Amerikës: Në 8 ditët e fundit, humbën jetën...

“Vazhdojnë të thellohen pasojat tragjike të Covid-19 në Shqipëri”

Pasi SHBA bleu gjithë stokun e ilaçit, është rritur frika se...

Çfarë është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

''Urbanët do nisin punën që ditën e…. '' Ja masat e sigurisë!

Pas kërcënimit me heqje të licencave, Bashkia e Tiranës njofton rifillimin e transportit publik

“Po hedhim në plehra 4 muaj masash”

Rikthehet vala e dytë e COVID në qytetin italian