MENU
klinika

Trump merr vendimin e menjëhershëm

Protestuesit i afrohen Shtëpisë së Bardhë

01.06.2020 - 08:24

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës situata vazhdon të mbetet shumë e tensionuar, protestat po përshkallzohen. Sipas burimeve zyrtare presidenti amerikan Donald Trump u zhvendos për pak kohë në bunkerin e Shtëpisë së Bardhë ndërsa protestat po zhvilloheshin pranë Shtëpisë së Bardhë, konfirmoi CBS News.

Digjet “Benzi” i parkuar gjatë natës, zbardhen dyshimet e para
Një zyrtar i lartë i administratës tha që aksioni u mor në shenjë kujdesi.

kolana e librave

Trump nuk pati asnjë ngjarje publike në orarin e tij të dielën, por ishte aktiv në mediat sociale gjatë gjithë ditës dhe natës.

Trump gjithashtu deklaroi se Antifa do të përcaktohej “si një Organizatë Terroriste”, dhe nuk është me të vërtetë një organizatë, aq sa është një lëvizje pa lider të grupeve të ndryshme të majta dhe anarkike që synojnë të prishin nacionalizmin e bardhë.