MENU
klinika

Rindërtimi/ Në korrik nis ndërtimi i banesave individuale

Rama: Sot punohet në 33 kantiere shkollash në Fushë- Krujë

28.06.2020 - 11:57

Kryeministri Edi Rama informon se në kuadër të Rindërtimit nga tërmeti i 26 nëntorit aktualisht punohet në 33 kantiere shkollash dhe në lagjen e re në Fushë- Krujë.

Rama shprehet se javën e ardhshme dhe gjatë korrikut do të hapen kantiere të reja si dhe do të fillojë nisja e ndërtimit të banesave individuale.

STATUSI NGA EDI RAMA

kolana e librave

Programi i Rindërtimit – SOT PUNOHET NË 33 KANTIERE SHKOLLASH TË REJA NË ZONAT E PREKURA NGA TËRMETI DHE NË KANTIERIN E PARË TË LAGJEVE TË REJA TË BANIMIT (Fushë-Krujë), KU PO NDËRTOHET INFRASTRUKTURA NËNTOKËSORË

Javën e ardhshme e gjatë gjithë korrikut do të vijojë hapja e kantiereve të reja dhe do të nisë pak nga pak edhe ndërtimi i banesave individuale

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mblidhet Komiteti Ndërkombëtar i Rindërtimit

“Problem i madh është financimi i gjithë operacionit”