MENU
klinika

Infektohet një punonjës i Bashkisë

Rikthehet koronavirusi në Mat

29.06.2020 - 12:22

Mati është përfshirë sërish në hartën e zonave të prekura nga Covid-19. Këtë të hënë është zyrtarizuar një rast i ri që nuk ka të bëjë me rastet e mëparshme.

Personi i infektuar dyshohet të jetë pjesë e administratës së Bashkisë Mat.

Nisur nga kjo është bërë dezinfektimi i të gjitha ambjenteve të kësaj Bashkie, ndërsa rasti është izoluar në banesë.

kolana e librave

ISHP nëpërmjet NJVKSH Mat ka marrë edhe 9 tamponë të tjerë, familjarë të rastit zyrtar.

Ndërkohë pritet që tampon t’ju merren edhe personave të tjerë, që kanë patur kontakt me rastin për shkak të punës.

2 raste të reja, të shtruar në spitalin e Peshkopisë

Pas 4 muajsh pa asnjë rast, COVID-19 shfaqet dhe në Dibër

Ndërron jetë 53- vjeçarja në Kukës

E zuri korrenti teksa ndizte pompën e ujit

Edukatorja e kopshtit dhe bashkëshorti tregtar

Konfirmohen dy raste pozitive me Covid 19 në Lezhë,

Ndër to edhe nënkryetarja e Bashkisë

11 raste pozitive në Shkodër