MENU
klinika

Shkarkohet Entela Shedula

Rinis Vettingu, KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës

04.06.2020 - 08:23

Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë ka rinisur procesi i rivlerësimit të gjyqtarëve e prokurorëve në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

KPK ka shkarkuar nga detyra Kryetaren e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedulën.

Trupa gjykuese e përbërë nga Xhensila Pine, Brunilda Bekteshi, Suela Zhegu, kanë vendosur se Shedula nuk mund të vazhdojë të jetë më në krye të Gjykatës së Kavajës.

kolana e librave

Sipas KPK, Shedula ka pasur probleme me justifikimin e pasurisë, ndërsa në vitin 2017 kjo gjyqatre është akuzuar se ka ndërtuar pa leje një kat në vilën luksoze të familjes.

Ndërtimi i paligjshëm është pohuar nga vetë gjyqtarja Shedula gjatë deklarimeve të pasurisë së saj pranë Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive e Konfliktit të Interesave.

Miratohet lista e përfituesve në Manëz

Dëmet nga tërmeti/ Merret vendimi! Do shemben 6 pallate

Fluks automjetesh në autostradë

Qytetarët i drejtohen bregdetit

"Në fillim të vjeshtës do hapen dyert e banesave"

Tërmeti/ Nis dhënia e granteve në Durrës