MENU
klinika

Dy të moshuar ndërruan jetë mbrëmjen e kaluar

Shkon në 177 numri i viktimave nga COVID-19 në Greqi

01.06.2020 - 08:20

Ka shkuar në 177 viktima bilanci i Greqisë sa i përket koronavirusit. Dy viktimat e fundit ishin edhe të fundit për muajin maj pasi vdiqën në orët e vona të 31 majit.

Saktësisht një 66- vjeçar dhe një 87- vjeçar, të dy në Athinë por në spitale të ndryshme “Sotiria” dhe ”Nimitsis” ndërruan jetë pasi humbën betejën me COVID-19.

kolana e librave

Ditën e kaluar Greqia pësoi një rënie të madhe të rasteve pasi shënoi vetëm 2 të infektuar.

Trupi iu gjet në oborrin e një kishe

Masakrohet barbarisht 16-vjeçarja shqiptare në Greqi

Kryediplomati grek: Të reagojë edhe OKB

“Çështja e ‘Shën Sofisë’ është botërore”

Gaz lotsjellës ndaj demostruesve, disa të plagosur rëndë

Shpërthejnë tensionet në Greqi, kundërshtohet ligji i protestave

Shteti helen mbylli kufirin me Serbinë

Daçiç: Vendim i pakëndshëm, humbje për Greqinë

Pas rritjes së rasteve me COVID-19

Greqi/ Mbyllen kufijtë me Serbinë