MENU
klinika

Thaçi pret në zyrë Avdullah Hotin

Takimi i parë informal pas zgjedhjes si kryeministër

15.06.2020 - 09:14

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në zyrë kryeministrin e ri të Kosovës Avdullah Hoti në një takim informal. Ky është takimi i parë pas zgjedhjes së Hotit si kryeministër dhe krijimit të qeverisë së re.

Dy politikanët duket se kanë një raport të mirë, por e vetme ‘përplasje’ duket se është roli i kryenegociatorit në dialgoun me Serbinë.

Hoti ka qenë i prerë se ai do jetë kryenegociator, por Thaçi nga ana tjetër thotë se si President përfaqëson Kosovën në nivel ndërkombëtar dhe për këtë nuk është në garë me Hotin por do plotësojnë njëri- tjetrin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deklarata e frikshme e anëtarit të Nismës

“Albin Kurti ka 2 rrugë: ose ta lshoj Kosovën ose të vritet”