MENU
klinika

Kurbin

U vetëplagos me pistoletën pa leje, arrestohet 26-vjeçari

04.06.2020 - 07:37

Një 26-vjeçar është arrestuar, pasi është vetëplagosur me pistoletë që e mbante pa leje në banesën e tij.

Mësohet se 26-vjeçari i identifikuar me inicialet A. M., ka shkuar në spitalin e Kurbinit për të marrë mjekim, dhe sipas policë, nga hetimet e kryera ka rezultuar që është vetëplagosur në këmbë.

Arma e zjarri tip pistoletë është sekuestruar në cilësinë e provës materiale. Ndaj 26- vjeçarit rëndon akuza për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

kolana e librave

Njoftimi i plotë i policisë
Vetëplagoset me armë zjarri, vihet në pranga 26-vjeçari. Rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, në spitalin e Kurbinit është paraqitur për ndihmë mjekësore një 26-vjeçar, i cili ishte plagosur me armë zjarri.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe nga  hetimet rezultoi se 26-vjeçari ishte vetëplagosur aksidentalisht në këmbë, me armë zjarri, në banesën e tij. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma tip pistoletë, më të cilën është vetëplagosur ky shtetas.  Në vijim të veprimeve, Policia e Kurbinit ka bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. M., 26 vjeç, banues në Kurbin, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.